Wydarzenia

Eko spływ w Krasnymstawie

06/09/2014

plakat splywu

Fundacja Sanctus Nemus organizuje pierwszy ekologiczny spływ kajakowy rzeką Wieprz. W trakcie spływu uczestnicy będą zbierać śmieci z nurtu i brzegów rzeki. Śmieci te stanowią zagrożenie dla zwierząt, ale też zdecydowanie psują estetykę krajobrazu, obniżając znacznie walory turystyczne powiatu krasnostawskiego. Ponadto śmieci np. plastikowe, spływają rzekami do morza, zanieczyszczając je. Ocenia się, że ponad 80% zanieczyszczeń w środowisku morskim ma swoje źródło na lądzie. Naszą akcją chcemy promować odpowiedzialne ekologicznie zachowanie i recykling.

Kajaki użycza nam firma Kanukam, tak więc uczestnictwo w spływie będzie bezpłatne. Pierwszy spływ odbędzie się 10 maja, choć przewidujemy możliwość zmiany terminu w przypadku niesprzyjającej pogody. Weźmie w nim udział 20 uczestników. Spływ zakończy się piknikiem z wegetariańskim poczęstunkiem, podczas którego wręczymy nagrody za największą ilość uzbieranych śmieci. Akcja jest współfinansowana ze środków budżetu Miasta Krasnystaw.

Oto poglądowa mapka dla osób spoza Krasnegostawu jak trafić na miejsce zbiórki: Zaułek Nadrzeczny. Tam spotykamy się 8:00. Można tam zaparkować samochód. Z Zaułku zostaniemy zabrani busem (prawdopodobnie dwoma kursami) do Latyczowa, gdzie będą czekać kajaki. Na busa drobna zrzutka – 3 zł/ osoba. Rękawice ochronne i worki do zbierania śmieci zapewniamy.

Z Latyczowa wypłyniemy około 8:30 i spokojnie płyniemy rzeką do Krasnegostawu, gdzie znów przybijemy w Zaułku Nadrzecznym. Tam zorganizowany będzie drobny poczęstunek oraz okaże się, kto jest zwycięzcą w zbieraniu śmieci. Dla zwycięzców oczywiście nagroda – na razie niespodzianka 🙂Wydarzenia

P1240036

Bezpłatna sterylizacja psów i kotów w Krasnymstawie!

04/09/2018 - 15/09/2018
dzienziemi_25_KDK_v5

Dzień Ziemi w Krasnymstawie, 22.04.2018

22/04/2018
earth

Krasnystaw: Konkurs plastyczny „EKO-wyzwania i rozwiązania”

15/03/2017 - 10/04/2017
Więcej wydarzeń

Fundacja Sanctus Nemus

Fundacja Sanctus Nemus

Prześlij artykuł

Dodaj artykuł

Masz tekst, którym chcesz się podzielić?

Opublikuj go w EkoPrzewodniku!