Dom i ogród

Morgan Freeman przekształcił swoje ranczo w pszczeli rezerwat

Alicja Barcikowska 11 września 2015 r.

Morgan Freeman

Morgan Freeman jest jedną z tych osobistości, która wzbudza szacunek i uznanie zarówno wśród młodszej, jak i starszej publiczności. Aktor, filmowiec i reżyser, znany z wielu ról, jakiś czas temu postanowił wspomóc próby przywrócenia populacji pszczół.
Statystycznie jeden na trzy kęsy jakie spożywa człowiek, to żywność powstała przy współudziale pracy tych pożytecznych owadów. Niestety, obecnie pszczoły wymierają w alarmującym tempie. Na całym świecie podejmowane są akcje mające na celu zatrzymanie tego procesu: od sadzenia kwiatów, na których żerują pszczoły, poprzez wysyłanie petycji do rządów państw z prośbą o zaprzestanie stosowania szkodliwych pestycydów, które uśmiercają pszczoły, aż do zakładania własnych hodowli tych owadów.
Morgan Freeman rozumiejąc, że pszczoły odgrywają ważną rolę w ekosystemie, przekształcił swoje 50-hektarowe (124 akry) ranczo w Missisipi w pszczeli azyl i rezerwat.
„Wspólnymi siłami, ludzie próbują przywrócić pszczoły z powrotem naszej planecie… Nie zdajemy sobie sprawy, że one są podstawą wzrostu planety, roślinności… Mam tyle kwitnących roślin, zatrudniam też ogrodnika, który zajmuje się pszczołami. Robi wszystko, by dowiedzieć się, co jest im potrzebne. Mamy więc akry koniczyny, sadzimy rzeczy jak lawenda, mam może 140 drzew magnolii” – mówi aktor.
Freeman stwierdził również, że stał się pszczelarzem i lubi spędzać dni karmiąc pszczoły cukrem i wodą. Dodał też, że nigdy nie pokusił się nawet o zbieranie pszczołom miodu, gdyż chce jedynie im pomagać. One jakoby w zamian nigdy go nie użądliły i to pomimo braku noszenia pszczelarskiego kapelusza!
Problem wymierania pszczół staje się coraz poważniejszy i głośniejszy. Nic więc dziwnego, że nawet ludzie znani decydują się już nie tylko zabierać głos w tej sprawie, ale aktywnie wspierać ją czynami.

Źródło:
Morgan Freeman Converted His 124 Acre Ranch Into A Bee Sanctuary To Help Save The Bees
Cannabis advocate Morgan Freeman converts his 124-acre ranch into bee refuge to combat colony collapse crisisWydarzenia

plakat Europejskie Drzewo Roku 2019

Głosowanie! Krasnostawskie drzewo w konkursie na Europejskie Drzewo Roku 2019!

01/02/2019 - 28/02/2019
industry-1752876_960_720

Apel do mediów: informujcie o globalnym ociepleniu

12/11/2018 - 31/12/2019
GO Krasnystaw 16.11.2018

Globalne ocieplenie – co nas czeka? – prelekcja w Krasnymstawie

16/11/2018
Więcej wydarzeń

Fundacja Sanctus Nemus

Fundacja Sanctus Nemus

Prześlij artykuł

Dodaj artykuł

Masz tekst, którym chcesz się podzielić?

Opublikuj go w EkoPrzewodniku!