Jedzenie

Vegetime.pl – znajdź roślinną kuchnię w Warszawie

Alicja Barcikowska 13 września 2017 r.

slider_vegetime

Vegetime.pl to nowy portal na kulinarnej mapie Warszawy. Jest to wyszukiwarka restauracji oferujących dania wegetariańskie i wegańskie. Według relacji założycieli, pomysł na portal powstał z potrzeby chwili. „Wybraliśmy się ze znajomymi na miasto, mając ochotę zjeść coś bezmięsnego. Niestety, krążąc po centrum Warszawy, nie mogliśmy znaleźć nic ciekawego, a na przeczesywanie internetu nie mieliśmy czasu (głód już nam srogo dokuczał :). Wtedy wpadliśmy na pomysł stworzenia portalu, za pomocą którego w prosty sposób dałoby się znaleźć pobliskie restauracje serwujące dania wegetariańskie i wegańskie. Po kilku miesiącach stworzyliśmy vegetime.pl

Obecnie w bazie jest prawie setka restauracji podających dania bezmięsne i stale przybywają kolejne. Restauracje wegańskie i wegetariańskie dodawane są za darmo. Do bazy dodawane są również lokale, które podają dania mięsne, ale w swej ofercie mają też ciekawe dania wegetariańskie. Jak deklarują twórcy: „Każda restauracja może się do nas zgłosić i jeśli faktycznie oferta dla wegetarian będzie sensowna, z chęcią nawiążemy współpracę.”

Vegetime.pl jest bardzo funkcjonalny i przyjazny w obsłudze, można na nim sprawdzić przykładowe dania, serwowane przez daną restaurację, jak też mapę dojazdu. Na stronie można przeglądać restauracje znajdujące się w danej dzielnicy. Można także je wyszukać wpisując adres, bądź typ kuchni jaki nas interesuje. Profil każdego lokalu zawiera dane teleadresowe, mapkę dojazdu, krótki opis lokalu, przykłady serwowanych dań, oraz dodatkowe informacje takie jak dostępność alkoholi, przyjazność zwierzętom, darmowe wifi, czy rodzaj serwowanej kuchni: od kuchni polskiej, przez wegańskie pizze, po kawiarenki i wegańskie lodziarnie.

Przy okzaji możemy odkryć wielką różnorodność restauracji wegetariańskich w Warszawie. Okazuje się, że popularne są tradycyjne mięsne dania w wersji wege. I tak, oprócz oczywiście różnych falafelowni, sporą popularnością cieszą się bistra z kuchnią polską, w których można zjeść wegańskie „schabowe”, czy „mielone” (Vege Bistro, Bar Stołeczny). Ciekawie wypadają też wegańskie susharnie (na mapie Warszawy są dwie: Youmiko i Edamame), czy burgerownie (Krowarzywa, Chwast Food). Perełką jest również Momencik – wegańska kuchnia meksykańska.

Lokale współpracujące z Vegetime.pl otrzymują naklejkę, którą można przykleić na witrynie. vegetime_banner

W planach jest też rozszerzenie działalności portalu na kolejne miasta Polski: najpierw Poznań, potem Kraków, Łódź i inne.

Tymczasem portal zaprasza do współpracy restauracje i rzemieślników wytwarzających wegańskie przysmaki oraz zaprasza na  fanpage https://www.facebook.com/vegetimepl/ , na którym często organizowane są konkursy, w których można wygrać np. darmową wegetariańską kolację, czy produkty spożywcze.


  • WarsawFan

    Gówniana i nieaktualna strona.


Wydarzenia

plakat Europejskie Drzewo Roku 2019

Głosowanie! Krasnostawskie drzewo w konkursie na Europejskie Drzewo Roku 2019!

01/02/2019 - 28/02/2019
industry-1752876_960_720

Apel do mediów: informujcie o globalnym ociepleniu

12/11/2018 - 31/12/2019
GO Krasnystaw 16.11.2018

Globalne ocieplenie – co nas czeka? – prelekcja w Krasnymstawie

16/11/2018
Więcej wydarzeń

Fundacja Sanctus Nemus

Fundacja Sanctus Nemus

Prześlij artykuł

Dodaj artykuł

Masz tekst, którym chcesz się podzielić?

Opublikuj go w EkoPrzewodniku!